Ahhoz, hogy a programjaink működni tudjanak, nemcsak anyagi erőforrásokra, önkéntes segítőkre és működő intézményi kapcsolatokra van szükségünk, hanem folyamatos kapcsolattartásra is a telepen élőkkel.
A programok szakmai vezetői és koordinátorai rendszeres családlátogatásokkal tartják fenn a motivációt, építik a bizalmat és erősítik a változásra és változtatásra való igényt a bagi és dányi roma közösségben.
Emellett a telepen élő családokat, kiemelten a veszélyeztetett gyermekek családjait, személyes támogatásban, egyéni esetkezelés keretében támogatjuk.
Célunk, hogy hiteles, a közösség mindennapjaiban is résztvevő szereplőként a közösség egészében tudatosítsuk, hogy a gyermekek bántalmazását (az elhanyagolástól, a fizikai bántalmazáson keresztül a családon belüli erőszakig) elfogadhatatlannak tartjuk és változás kizárólag az egész közösség felelősségvállalásával érhető el.
Bagon, a helyi gyermekvédelmi jelzőrendszer tagjaként aktívan és felelősen veszünk részt a helyben folyó szakmai munkában. Munkánk sok szálon fonódik össze a helyi gyermekvédelmi, jóléti intézményekkel, valamint az elérhető jóléti szolgáltatókkal (drogrehabilitációs intézmények, családok átmeneti otthonai, stb).