A program célja, hogy azok a felnőttek, akik nem fejezték be az általános iskolai tanulmányaikat, önkéntesek segítségével személyre szabott oktatási menet szerint félévente 1 év tananyagából tegyenek osztályozóvizsgát.
A program emellett a nagyon alacsony iskolai végezttségűek, sokszor csak néhány osztállyal rendelkezők számára felzárkóztató, fejlesztő foglalkozást biztosít annak érdekében, hogy a végzettséget nem igénylő munkahelyeken az alapészségeket felmérő beugró teszteket sikeresen megoldják és el tudjanak helyezkedni.
Újabban az önkéntesek már angolt és informatikai alapismereteket is tanítanak, ami nem csak az újdonság varázsával hat a tanulókra, hanem egészséges önbizalmat is ad nekik. Az oktatás során kiemelt szempont, hogy ne csak a papíralapú, hanem digitális tananyagból (például google dokumentumok, internetes feladatlapok, interaktív on-line, tanulást fejlesztő játékok) is tanuljanak a résztvevők, rendszeressé váljon számukra a digitális eszközök használata. A digitális szakadék ugyanis alapvető gátat jelent a telepen élők számára, hogy bekapcsolódjanak a nyílt munkaerő-piacra.
„Öröm olyan emberekkel, tanulókkal foglalkozni, akik érdeklődnek, akarnak. Sokan munka mellett, több gyerekes szülőként vállalták az iskolát, az egyébként meglehetősen nehéz életkörülményeik mellett. Nagyon fontosnak tartom az oktatást, és minden elismerésem azoknak, akik saját erejükből próbálnak fejlődni, tudást, műveltséget szerezni. Elvégezni a nyolc osztályt, hogy tovább tudjanak lépni az életükben.”
(Borsósné Egger Zsuzsanna, önkéntes tanár)