Jogklinika programunk célja az adósságkezeléshez hasonlóan, szintén a legális életvitel támogatása.
Komolyabb jogi szaktudást és hivatalos eljárást igénylő ügyekben pro bono ügyvédek segítik munkánkat.
A program emellett a társadalmi érzékenyítést is szolgálja: az ELTE ÁJK által szervezett és Egyesületünk munkatársai által megtartott kurzus keretében egyetemi hallgatók egy szemeszteren keresztül vesznek részt a programban, közvetlen személyes élményt is szerezve a telepen élők társadalmi hátteréről.
A jövendő jogászok alapvetően az adósságkezelés működésének alapjait biztosító ügyekben (általában részletfizetési, ingatlan/tulajdonjogi ügyek, különböző kérelmek, beadványok megfogalmazása)az ehhez kapcsolódó végrehajtási eljárások és a szolgáltatók felé való törlesztések kapcsán) segítik a telepen élőket. Komolyabb jogi szaktudást és hivatalos eljárást igénylő ügyekben a PILnet (Public Interest Law) kapcsolati hálóján keresztül pro bono ügyvédek segítik munkánkat.
A Jogklinika szolgáltatás 2014 óta összesen közel 100 hallgatót bevonva évente átlagosan 80-100 üggyel foglalkozik.
Egy kicsit új volt számomra a telepiek nézőpontja az ügyekkel kapcsolatban, hiszen így, ennyire „alulról” még soha nem láttam bele a dolgokba. Nagyon imponáló volt azt látni, hogy annak ellenére, hogy nem túl rózsás a helyzetük, képesek így küzdeni, illetve összedolgozni a BAGázzsal.
Ezen az órán valós problémákkal foglalkoztunk, amiket testközelben is átélhettünk, nem csak egy papírra firkantott jogeset volt. Ajánlani fogom másoknak is az órát, hogy hozzám hasonlóan kicsit magukba nézzenek és elgondolkodjanak azon, hogy mi is a fontos.
(egy joghallgató önkéntes)